Volba typu kamen a dodavatele

Úvodní strana / O peletách podrobně / Kamna na pelety / Volba typu kamen a dodavatele

Jak postupovat při volbě vhodného typu kamen a volbě dodavatele.

Padlo-li vaše rozhodnutí zajistit teplo domova prostřednictvím kamen na pelety,

doporučujeme následující postup:

 1. VOLBA TYPU KAMEN NA PELETY
  Volba typu kamen závisí na požadavku, jak velký prostor a v jakém rozložení jsou vytápěné prostory ve vztahu k umístění kamen. Zde je rozhodující podmínkou umístění komínu. Interierové kotle mají v sobě zabudovaná vodní čerpadla e expanzní nádrže. Volíme mezi krby s lokálním vytápěním, nebo krbem s rozvodem vzduchu a kotlem s vodním výměníkem. Interierová kamna mají peletový zásobník, který
 2. svou kapacitou by měl stačil 18 až 24 hodinového provozu
 3. VOLBA VÝKONU KAMEN
  U novostaveb je již v projektu uvedena hodnota výkonu media na výrobu tepla. U starších staveb lze vycházet z údajů stávajících plynových, nebo kamen na fosilní paliva. V nabídce MCZ a RED je u každého modelu v řádku „Vytápěný prostor“ orientační tabulka. Daný typ kamen vytopí x metrů krychlových za předpokladu náročnosti 40W/m3, 35W/m3 a 30W/m3 . U starších kamenných staveb je třeba kalkulovat s 40W u novostaveb s 30W/m3.
 4. VOLBA VZHLEDU A KOMFORTU
  Automatické krby a kotle na pelety se stávají součástí interiéru a proto by se měl zvažovat i vzhled a barevná provedení, případně volit mezi kovovým, nebo keramickým opláštěním. Jednotlivé typy kamen poskytují odstupňovanou úroveň komfortu ovládání a provozu.
 5. VOLBA DODAVATELE
  Kamna na pelety jsou investičně náročné a proto je užitečné si ověřit zázemí dodavatele. První prověrkou je úroveň a pohotovost v poskytování odborných konzultací ve vaší rozhodovací fázi. Dále prověřit úroveň zabezpečení poskytovaných garančních a postgarančních služeb.

Doporučujeme dodavatele s přímou vazbou na výrobce.

Výrobce MCZ pořádá pro naše techniky pravidelná praktická školení přimo ve výrobním závodě.